Zima, wiosna, lato, jesień czyli 2. GP bbl LASY Chojnów 2016 za nami

Za nami 2. Grand Prix Chojnów BiegamBoLubię LASY, czyli cykl czterech leśnych biegów, każdy o innej porze roku. Każdy kto miał ochotę zmienić wielkomiejską perspektywę i przenieść się na łono natury i dla odmiany pobiegać po lesie a nie po mieście miał ku temu świetną okazję. Trasa biegów wiodła wytyczoną ścieżką biegową przez bardzo atrakcyjne krajobrazowo obszary. Do wyboru były zawsze dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów oraz marsz nordic walking „ChodzęBoLubię Lasy” (5 km). Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych. Biegi dla dzieci „SportGeneracja” cieszyły się dużą popularnością!

zdjecieDSC 7875lato

Inauguracyjna była edycja zimowa BiegamBoLubię LASY Zimą, która odbyła się 21. lutego. Potem byliście z nami na BiegamBoLubię LASY Wiosną 17. kwietnia, kolejne były biegi w ramach BiegamBoLubię LASY Latem 31.lipca i na koniec 23. października biegaliśmy w finale BiegamBoLubię LASY Jesienią.

Podsumowując cały cykl biegów Grand Prix Chojnów BiegamBoLubię LASY udział wzięło ok 1600 osób. Frekwencja została pobita na drugim biegu, czyli BiegamBoLubię LASY Wiosną, gdzie pojawiło się ponad 400 osób!

zdjecieDSC 8346wiosna

Impreza została zorganizowana w ramach udostępniania lasów społeczeństwu, zachęcając do uprawiania rekreacji ruchowej na terenach leśnych dlatego wszyscy uczestnicy Grand Prix zwolnieni byli z opłaty startowej. Każdy zgłaszający się uczestnik imprezy otrzymywał darmowy pakiet startowy w postaci: koszulki i sportowego worka. Na mecie na każdego czekał medal, a właściwie jego fragment, który po złożeniu w całość ukazuje las w odsłonie czterech pór roku.

A teraz czas na zwycięzców w klasyfikacjach generalnych!

W biegu głównym na dystansie 10 km wśród Pań zwyciężyła Agnieszka Świnarska. Tuż za nią była Monika Szkuta, a na trzecim miejscu znalazła się Aneta Głowacka. Wśród Panów podium kolejno zajmowali Łukasz Kurek, Kasper Zalewski, Eryk Szuba.

DSC5154

Zwyciężczynią biegu na 5 km została Joanna Cibicka, drugie miejsce zdobyła Ilona Brusiło, a trzecie Maria Wolińska. U panów natomiast zwyciężył Piotr Tokarski, srebro zdobył Andrij Bibik, a na trzecim miejscu uplasował się Maciej Małecki.

Mieliśmy również oddzielną klasyfikację gospodarzy, czyli po prostu Leśników i pracowników Lasów Państwowych. Ponadto sklasyfikowano również zawodników według kategorii wiekowych.