Wiosenne bbl LASY w Nadleśnictwie Koło za nami

W ramach cyklu biegów BiegamBoLubię LASY 05 czerwca Nadleśnictwo Koło wraz z uczestnikami biegu spotkali się na ścieżce edukacyjnej ,,Grabina” w Leśnictwie Dąbie. Było to już drugie w tym roku spotkanie biegaczy i chodziarzy na terenie Nadleśnictwa Koło.

Pierwsze zawody odbyły się w Leśnictwie Babiak, gdzie uczestnicy imprezy mogli podziwiać lasy w odsłonie zimowej. W Leśnictwie Dąbie spotkaliśmy się kiedy las zaprezentował się nam w odsłonie późnowiosennej. Tak jak zwykle o godz. 9:00 zawodnicy po zgłoszeniu się w biurze zawodów odbierali numery startowe i koszulki, żeby równo o godz. 10:00 wystartować po zwycięstwo.

Na dystansie 5 km uczestnicy zmierzyli się w czterech kategoriach: bieg kobiet, bieg mężczyzn, nordic walking kobiet i nordic walking mężczyzn. Trasa, na której uczestnicy mogli zmierzyć się z kilkoma sporymi wzniesieniami, przebiegała przez piękne sosnowo – dębowe drzewostany. Na mecie oprócz braw publiczności, na biegaczy i chodziarzy czekał medal i poczęstunek przy ognisku. Najlepszy zawodnik pojawił się na mecie po niespełna 18 minutach. Po zakończonych biegach Pan Mirosław Macherski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Koło przedstawił w skrócie kilka informacji o leśnictwie, w którym odbywał się bieg, po czym ogłosił wyniki.

DSC04055

I tak na podium stanęli:

Bieg kobiet: Iga Przybylska – 21’47” Izabela Koralewska – 21’57” Małgorzata Nowacka – 23’39”

Bieg mężczyzn: Kacper Janicki – 17’57” Marcin Wojewoda – 18’12” Krzysztof Nowacki – 18’18”

Nordic walking kobiet: Michalina Walczak – Pecyna – 36’29” Dorota Kwiatkowska – 39’42” Faustyna Racinowska – 40’19”

Nordic walking mężczyzn: Krzysztof Chrzanowski – 31’00” Daniel Zapała – 33’44” Piotr Dereszewski – 34’52”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Kolejny, letni bieg już 28 sierpnia na terenie Leśnictwa Rogóźno. Zapraszamy! 

DSC04063