Letnia odsłona czwartej edycji Grand Prix BiegamBoLubię Lasy!

W niedzielę 22 lipca w uroczysku Zimne Doły pod Warszawą wystartuje letnia odsłona akcji „Biegam, bo lubię Lasy”, realizowanej w ramach kampanii „Dla lasu, dla ludzi”.

Na starcie pojawi się 400 biegaczy i 50 pasjonatów nordic-walking. W pięknej leśnej atmosferze rywalizować będą na dystansach 5 i 10 kilometrów.
Udział w biegach wezmą również najmłodsi – specjalnie dla nich przygotowano bieg SportGeneracja.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godzinie 11:00. Start biegów poprzedzi rozgrzewka prowadzona przez profesjonalnych trenerów.

Bieg to niejedyna atrakcja czekająca na odwiedzających w tym dniu Zimne Doły. Dla swoich gości leśnicy przygotowali dużą dawkę edukacji.
Konkursy, prezentacje, doświadczenia będą angażowały biegaczy i ich bliskich podczas pikniku towarzyszącemu biegom.

Aktywny i bezpieczny wypoczynek na terenach leśnych – to temat przewodni letniej odsłony BBL Lasy. Leśnicy zaprezentują jak należy ubrać się na wycieczkę do lasu, co ze sobą zabrać, przypomną jak chronić się przed ukąszeniem kleszcza i zapobiegać pożarom lasu. Dodatkową atrakcją będzie spotkanie z bartnikiem i jego pszczołami, będzie można podejrzeć proces pozyskania miodu, a także wytwarzania gadżetów z wosku.

Otwarte i dostępne dla wszystkich tereny Lasów Państwowych coraz częściej stają się celem nie tylko weekendowych wycieczek. Piękno przyrody, spokój, cisza i czyste powietrze przyciągają turystów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tej coraz liczniejszej grupy, leśnicy przygotowali szereg udogodnień pozwalających w ciekawy, a przy tym bezpieczny sposób korzystać z lasów. Na turystów czeka m.in. 3200 leśnych parkingów i miejsc postojowych, wiaty turystyczne, stoły, ławy, a także ponad 600 pól biwakowych i oczywiście piękne szlaki turystyczne, po których można poruszać się pieszo, na rowerze lub konno, a nawet kajakiem. Wizyta w lesie może być również okazją do zdobywania wiedzy – wystarczy wybrać się na jedną z wielu leśnych ścieżek edukacyjnych. W sąsiedztwie ścieżek, szlaków i wiat turystycznych wyznaczane są specjalne miejsca, w których można bezpiecznie rozpalić ognisko czy przyrządzić posiłek na grillu. Na potrzeby turystów Lasy Państwowe udostępniają też swoją bazę noclegową. Dostępnych jest aż 4,5 tys. miejsc w ośrodkach wypoczynkowo-szkoleniowych, pokojach gościnnych i kwaterach myśliwskich.

Serdecznie zapraszamy po dużą dawkę czystego powietrza, endorfin i pozytywnej energii okraszone ciekawą wiedzą o lasach.

22 lipca, Zimne Doły pod Warszawą. Wstęp wolny!