Deszczowe bieganie z uśmiechem, czyli 2.Cross Bielański

W minioną sobotę rozegrano 2. BiegamBoLubię Cross Bielański. Zawodnicy mogli poczuć na własnej skórze zalety drużynowej rywalizacji, bowiem impreza odbyła się w formule sztafetowej. Dodatkowym wyzwaniem była wymagająca, przełajowa trasa oraz nieustannie padający deszcz.

Do zawodów przystąpiły 44 pięcioosobowe zespoły męskie, kobiece lub mieszane. Rywalizacja odbyła się w trzech różnych kategoriach, jednak najważniejsza była oczywiście dobra zabawa i eksploracja rezerwatu Lasu Bielańskiego.

 

Każda z osób w drużynie miała za zadanie przebiec przełajową pętlę liczącą minimalnie ponad 2 km. Na trasie czekały liczne przeszkody takie jak błoto, zakręty, wzniesienia, piaszczyste podłoże, zbiegi, 2 powalone pnie, przez które należało przeskoczyć oraz jesienne liście. Jednym słowem – wymarzona crossowa trasa. Nie było mowy o asfaltowej monotonii, podczas dwóch kilometrów ciągle coś się działo, a mocny podbieg w drugiej części trasy dawał się we znaki nawet najszybszym ekipom. Pogoda nie odstraszyła uczestników, wręcz przeciwnie uatrakcyjniła rywalizację, bowiem przez padający deszcz trasa zyskała na stopniu trudności. Wszyscy biegacze udowodnili, że mają mocne charaktery i są gotowi do startu w każdych warunkach atmosferycznych.

 

Najlepszą ze sztafet okazała się miejscowa drużyna Naprzód Młociny I, która wystąpiła w mieszanym składzie! Panowie i panie osiągnęli czas 40 min i 55 sek. ustanawiając rekord trasy, druga była ekipa BBL Polonez a trzecia TRICLUB I. W rywalizacji pań najszybsze okazały się biegaczki adidas Runners Warsaw.

Poniżej prezentujemy pierwsze trójki z każdej kategorii wraz z czasami:

Kobiety:

  1. Adidas Runners Warsaw – 45:45
  2. Naprzód Młociny II – szybkie loszki – 46:09
  3. Izabelin na Start – 54:39

Mężczyźni:

  1. BBL Polonez – 43:01
  2. TRICLUB I – 43:38
  3. Naprzód Młociny IV – 45:38

Mieszane:

  1. Naprzód Młociny I – 40:55 (najlepsza sztafeta open)
  2. Naprzód Młociny V – 45:37
  3. BBL Ożarów Mazowiecki Biega 2 – 46:33

Na każdego zawodnika na mecie czekał unikalny medal z wizerunkiem dzięcioła, którego można spotkać w rezerwacie, a najlepsze drużyny otrzymały także pamiątkowe statuetki. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom!