Zielona Mila

W sobotę, 16 września br., w Konopatach (gm. Lubowidz, pow. żuromiński) odbędzie się IV edycja Biegu pn. Zielona Mila pod patronatem BiegamBoLubię LASY.

Wydarzenie pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika zorganizuje Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw. Jego zamierzeniem jest popularyzacja biegania i Nordic Walking w województwie oraz zachęcenie Mazowszan do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia. Impreza sprzyja również promocji powiatu żuromińskiego oraz integracji społeczeństwa. Dzięki takim inicjatywom jest też okazja, by poznać walory turystyczne północnego Mazowsza, bowiem otwarte i dostępne dla wszystkich tereny Lasów Państwowych coraz częściej stają się celem nie tylko weekendowych wycieczek. Piękno przyrody, spokój, cisza i czyste powietrze przyciągają coraz częściej również liczne rzesze biegaczy i osób uprawiających Nordic Walking.

Trasa Zielonej Mili tradycyjnie będzie przebiegać przez malowniczy teren Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Na starcie pojawi się 200 biegaczy i pasjonatów Nordic Walking. W pięknej leśnej atmosferze rywalizować będą na dystansach 5 i 10 kilometrów. Jednak bieg to niejedyna atrakcja czekająca na odwiedzających w tym dniu Konopaty. Dla najmłodszych organizator Stowarzyszenie Wagon Inicjatyw przygotowało również gry i zabawy. Serdecznie zapraszamy po dużą dawkę czystego powietrza, mnóstwo endorfin i pozytywną energię.

Sportowe zmagania rozpoczną się o godzinie 11:00.

Zapisy i regulamin znajdziecie TUTAJ