28 października zapraszamy na 2. BiegamBoLubie Cross Bielański

W grupie siła! Pobiegnij w Crossie Bielańskim!

Śledziliście lekkoatletyczne MŚ w Londynie i walki sztafet? Nic tak nie motywuje jak bieganie dla drużyny, dlatego Fundacja Wychowanie przez Sport organizuje 2. BiegamBoLubię Cross Bielański! Skompletuj 5-osobową ekipę i zmierz się z innymi już 28 października.

Bieg zostanie rozegrany w Lesie Bielańskim na popularnej polanie zwanej „Bochenkiem” nieopodal klubu sportowego Hutnik Warszawa. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania dwukilometrowy odcinek, czyli łącznie sztafeta sprawdzi się na dystansie 10 km.

łopu2

Zróżnicowana trasa z miękkim podłożem oraz pagórkami będzie ciekawą odskocznią od ulicznych „5-tek”, „dyszek” czy „połówek”. Czas przestanie mieć kluczowe znaczenie, będzie liczyła się wyłącznie radość z biegania oraz walka bark w bark z rywalem na swojej zmianie.

Zawody sztafetowe to nie tylko szansa na zaciętą rywalizację, nie każdy musi przecież gonić za jak najlepszym  wynikiem, celem przewodnim może być po prostu wspólna zabawa w gronie rodzinnym czy znajomych. Na ukończenie zawodów wyznaczono bowiem godzinny limit, a przed biegiem głównym odbędą się także zawody dla dzieci (kategorie do 7 lat, 8-9 lat oraz 10-11 lat). 

zdjecieDSC 7875lato

Start biegu głównego przewidziano na dość nietypową godzinę 11:02 z uwagi na drugą edycję tej biegowej imprezy. Klasyfikacje będą prowadzone w następujących kategoriach:

-> najstarsza uczestniczka
-> najstarszy uczestnik
-> sztafeta mieszana, która uzyskała najlepszy wynik ( czas w/g pomiaru elektronicznego)
-> sztafeta kobiet, która uzyskała najlepszy wynik ( czas w/g pomiaru elektronicznego)
-> sztafeta mężczyzn , która uzyskała najlepszy wynik ( czas w/g pomiaru elektronicznego)

Wszyscy uczestnicy otrzymają piękny medal w kształcie dzięcioła czarnego, który jest symbolem Lasu Bielańskiego!

Limit startujących sztafet określono na 70. Nie będzie zatem tłoku na trasie, bijącego gorąca od asfaltu oraz zbyt długiego dystansu dla początkującego amatora. To kolejne argumenty przemawiające za udziałem w imprezie. Nic tylko spędzić ostatni październikowy weekend w biegowym towarzystwie na warszawskich Bielanach.

Zapraszamy!